رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی:

شبکه‌سازی و طراحی ساختار تشکیلات دانشجویی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ سازمان دانشجویان است

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۱ کد : ۲۰۳۹ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۵۴۵
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در اولین جلسه مجازی مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان در سال ۱۴۰۰، در خصوص رویکرد این سازمان به تقویت ساختارهای دانشجویی خود گفت: شبکه‌سازی دانشجویی برمبنای عضویت دانشجویان در سازمان و ارتباط آن‌ها با بدنه فرهنگی، علمی و تخصصی جهاددانشگاهی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی است.
شبکه‌سازی و طراحی ساختار تشکیلات دانشجویی اصلی‌ترین محور فعالیت‌ سازمان دانشجویان است

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، مهدی عباسی در اولین جلسه مجازی مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان در سال ۱۴۰۰، با تاکید بر دسته‌بندی حقوق و وظایفی که دانشجویان با عضویت در سازمان دانشجویان بهره‌مند می‌شوند، گفت: شرکت در اردوهای تشکیلاتی، اولویت استخدام و حتی امریه سربازی در جهاددانشگاهی، استفاده رایگان یا با تخفیف ویژه از امکانات جهاددانشگاهی، همکاری در پروژه‌های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی و مواردی ازین دست جزو حقوقی هست که دانشجویان عضو سازمان دانشجویان از آن برخوردار خواهند شد.

وی افزود: متقابلاً شرکت در برنامه‌ها، فعالیت داوطلبانه و ارایه داوطلبانه خدمات تخصصی در جهت بهبود عملکرد سازمان نیز از وظایف اعضا خواهد بود.

وی تصریح کرد: ساختار شبکه دانشجویی سازمان دانشجویان در سه سطح کانون‌های دانشجویی، باشگاه‌های دانشجویی و کمیته‌های تخصصی مشورتی سازماندهی شده است.

عباسی با اشاره به تجربه فعالیت باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی بر افزایش کمی و کیفی باشگاه‌های دانشجویی تاکید کرد و گفت: باشگاه‌های دانشجویی ساختاری متشکل از کانون‌‎های دانشجویی ذیل سازمان دانشجویان و سایر گروه‌های دانشجویی است که در یک زمینه خاص فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در این الگوی تشکیلاتی، ۸ باشگاه از جمله باشگاه رسانه، کتاب و کتابخوانی، فرهنگ و اندیشه، علم و فناوری، کارآفرینی، مهرباران، مناظرات و فرهنگ و هنر در نظر گرفته شده است.

عباسی خاطرنشان کرد: اتاق ‌فکرهایی نیز در قالب کمیته‌های مشورتی در حال راه‌اندازی است که دبیران باشگاه‌ها، کانون‌ها و اعضای فعال سازمان به عنوان عضو در کمیته‌های مشورتی، به ارایه پیشنهادها، ایده‌ها و اصلاح راهبردهای سازمان دانشجویان می‌پردازند.

به گفته عباسی، کمیته‌های تشکیلات، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علم و فناوری از جمله کمیته‌های مشورتی خواهند بود که هرکدام متناظر به بخش‌هایی از سازمان، به ارایه پیشنهادها و بررسی برنامه‌ها و فعالیت‌ها می‌پردازند.

در ادامه این نشست، ناعمه علی‌نژاد دبیر شبکه دانشجویی مهستان سازمان دانشجویان نیز به توضیح دلایل عضوگیری در سازمان دانشجویان پرداخت و گفت: سعی شده تا رویکرد جدیدی از نقش آفرینی سازمان دانشجویان در بین گروه‌های دانشجویی تبیین شود.

وی افزود: با در نظر گرفتن ضرورت اصلاح و تکمیل الگوی تشکیلاتی سازمان دانشجویان، در اولین گام تلاش می‌کنیم به تقویت و انسجام بخشی کانون‌های دانشجویی مختلف بپردازیم تا زمینه برای تشکیل باشگاه‌ها فراهم شود.

دبیر شبکه دانشجویی مهستان سازمان دانشجویان ادامه داد: ما تلاش داریم تا رویکرد جدیدی در عضویت دانشجویان در سازمان دانشجویان ارایه دهیم که در این نوع نگاه، هویت مشترکی برای اعضا ایجاد شود و سازمان دانشجویان هم به لحاظ هویت گفتمانی و هم به لحاظ تشکیلاتی نیز نقش‌آفرینی متفاوت تر و اثرگذارتری داشته باشد.

علی‌نژاد با اشاره به فعالیت سامانه عضوگیری سازمان با عنوان "وب‌سایت شهر دانشجو" به عنوان مرجع اصلی عضویت دانشجویان از دانشجویان دعوت کرد با عضویت در این سازمان، از مزایای آن بهره‌مند شوند.


( ۱ )

نظر شما :