رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی:

سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی بر شبکه‌سازی دانشجویی تمرکز دارد/تشریح مهم‌ترین طرح‌های آینده این سازمان

۰۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۵ کد : ۲۰۵۴ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۴۲۷
مهدی عباسی اظهار کرد: باور داریم کادرسازی، شبکه‌سازی و تربیت نیروهای متعهد و توانمند در جهاددانشگاهی به حل بخش بزرگی از مشکلات جامعه کمک خواهد کرد که براساس همین ضرورت‌، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، شبکه‌سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.
سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی بر شبکه‌سازی دانشجویی تمرکز دارد/تشریح مهم‌ترین طرح‌های آینده این سازمان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، مهدی عباسی رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی در رابطه با مهم‌ترین دستاوردهای شاخص سازمان دانشجویان گفت: سازمان دانشجویان تلاش کرده است با پذیرش و درک شرایط ناشی از شیوع کرونا و تطبیق فعالیت‌های خود با آن، برنامه‌های فرهنگی‌ای برای بخش عظیمی از جوانان جامعه و مشخصاً دانشجویان طراحی و برگزار کند تا پل ارتباطیِ بین دانشگاه و جامعه در زمان کرونا همچنان برقرار باشد.

وی افزود: سازمان دانشجویان محل شناسایی و شروع فرایند تربیت و توانمندسازی نیروهای انسانی توانمند، متخصص، کارآمد و اثرگذار در سازندگی، عمران و توسعه کشور است و پیوند بدنه دانشجویی و جوانان با جهاددانشگاهی، موجب دستاوردهای عظیمی در عرصه‌های علمی و فرهنگی خواهد شد.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اظهار کرد: باور داریم کادرسازی، شبکه‌سازی و تربیت نیروهای متعهد و توانمند در جهاددانشگاهی به حل بخش بزرگی از مشکلات جامعه کمک خواهد کرد که براساس همین ضرورت‌، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، شبکه‌سازی دانشجویی را دستور کار قرار داده است.

عباسی تصریح کرد: هم‌افزایی میان توان‌های دانشجویی به ویژه در عرصه‌های فرهنگی و علمی، شناسایی دانشجویان مستعد و ایجاد سازوکار کارآمد تامین نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های گوناگون جهاددانشگاهی از مهم‌ترین اهدافی است که همواره دنبال کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مسیر درخشان سازمان دانشجویان در آینده، تنها و تنها با حضور فعال دانشجویان تضمین می‌شود، گفت: خود را موظف می‌دانیم تمامی امکانات لازم را برای میزبانی از دانشجویان خلاق و نوآور، دغدغه‌مند، پرانگیزه و علاقه‌مند به آینده روشن کشور فراهم کنیم.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با بیان اینکه شعب سازمان دانشجویان در سراسر کشور ارتباط، تعامل و همکاری خوبی با نهادها و سازمان‌های استانی دارند، ادامه داد: در سال گذشته با هدف ایجاد تعامل موثر و کارآمد با سازمان‌ها و مراکز مختلفی که از امکانات لازم برای حمایت از ایده‌های دانشجویی بهره‌مند هستند و حمایت بیشتر از دانشجویان با استفاده از ظرفیت هم‌افزایی و مشارکت بین مجموعه‌ها، چهار تفاهم‌نامه همکاری با سازمان‌ها و مراکز درون و برون جهادی منعقد شده است.

وی با اشاره به مهم‌ترین طرح‌های آینده این سازمان گفت: دانشگاه محلی برای رشد فکری و فرهنگی دانشجویان است. جریان دانشجویی در کشور باید منبع آگاهی‌بخشی و روشنگری، ترویج فرهنگ نقد منصفانه در روند و فرآیند برنامه ریزی توسعه کشور باشد. از این رو برگزاری مناظرات و گفت‌وگوهای دانشجویی، مسابقات مناظرات تخصصی، مناظره ملی به انگلیسی و مناظره بین‌المللی به زبان فارسی در دستور کار قرار گرفته است.

مهدی عباسی با بیان اینکه همایش دانشجویی چشم انداز برنامه های توسعه در کشور، کنگره فرهنگی دانشجویان عضو سازمان دانشجویان و رویداد ملی حل مساله‌ی اجتماعی «راه فردا» نیز توسط شبکه ملی مهستان برنامه‌ریزی شده است، گفت: با توجه به ضرورت حفظ محیط زیست برای حیات بشری و نقش دانشجویان و انجمن‌های دانشجویی در حوزه فرهنگ‌سازی محیط زیست؛ جشنواره علمی-فرهنگی و هنری یک زمین؛ ششمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع‌طبیعی و کمپین جای خالی آب برگزار خواهد شد.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی تصریح کرد: طرح سراسری دومین دوره مدرسه بازی‌پردازی و برگزاری لیگ مسابقات طراحی بازی دانشجویی، طرح ملی چاپ کتاب و راه اندازی و مدیریت وبسایت اطلس مفاخر ایران برگزاری اردوی ملی مهرباران نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی سازمان تا پایان سال خواهد بود.

وی اظهار کرد: طرح‌های هماهنگ دیگری در قالب اردوهای جهادیِ مهرباران، برنامه‌های اشتغال‌محور، و برنامه‌های آموزشی با محوریت مباحث پرورش شخصیت و مهارت‌‎های روان‌شناختی از دیگر برنامه‌های سازمان است.

عباسی تصریح کرد: در حوزه فعالیت‌های اعتقادی، توسعه فعالیت‌های حسینیه مجازی دانشجویان ایران دستور کار قرار گرفته است. با توجه به تحولات ساختاری سازمان دانشجویان، فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه ترویج اندیشه امام، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در کنار مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌های گردشگری دانشجویی دستور کار سازمان در آینده خواهد بود.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در پایان گفت: در عین حال، شاید بتوانیم بگوییم که مهم‌ترین برنامه سال آینده سازمان دانشجویان، ساماندهی و توسعۀ شبکه دانشجویی اعضای سازمان در قالب کانون‌ها و باشگاه‌های دانشجویی است.


نظر شما :