از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان؛

دوره جدید طرح ملی دانشجومعلم قرآن برگزار می‌شود

۱۵ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۶ کد : ۲۰۶۴ رویدادهای فرهنگی در حال اجرا
تعداد بازدید:۴۹۱
ثبت‌نام دوره جدید طرح ملی دانشجومعلم قرآن از امروز، ۱۵ شهریور از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه دارد.
دوره جدید طرح ملی دانشجومعلم قرآن برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، این سازمان وابسته به جهاددانشگاهی به عنوان منادی و پرچم‌دار برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه قرآن در دانشگاه‌ها، بر آن شد تا طرح «تربیت دانشجومعلم قرآن» را به همت اداره تربیت و آموزش برگزار کند.

بر همین اساس ثبت‌نام برای حضور در دوره جدید این طرح به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید از امروز، ۱۵ شهریور آغاز شده و تا ۳۱ شهریورماه به مدت دو هفته از طریق نشانی http://daneshjo.isqa.ir/ ادامه خواهد داشت. همچنین زمان شروع آن از ۱۶ مهرماه مصادف با اول ربیع الاول خواهد بود.

از جمله اهدافی که برای این طرح تعریف شده است، می‌توان به «تربیت مربی آموزش قرآن کریم»، «حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعالیت‌های قرآنی کشور» و «شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور در جهت گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان» اشاره کرد.

بر اساس آنچه در آئین‌نامه این طرح آمده است؛ با استفاده از طرح تربیت دانشجومعلم قرآن مخاطبان این طرح می‌توانند کلمات و آیات قرآن کریم را پشت سرهم و به صورت نسبتاً روان با رعایت تلفظ نسبی حروف و نحوه وقف بر آخر عبارات قرآنی قرائت کنند، همچنین قرائت صحیح حمد و سوره و اذکار نماز از نظر اعراب و تلفظ حروف از دیگر مواردی است که مخاطبان این طرح می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

مخاطبان طرح تمامی دانشجویان علاقه‌مند و ترجیحاً دانشجویان دوره کارشناسی ترم یک تا چهار، کارشناسی‌ارشد ترم یک و دکتری ترم یک و رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال خواهد بود. در این طرح دانشجویان باید حداقل مسلط به تجوید مقدماتی قرآن باشند و در غیر این صورت باید در دوره فصیح‌خوانی شرکت کنند.

همچنین دارا بودن فن بیان و روحیه مربیگری نیز از الزامات این دوره معرفی شده است، آشنایی مقدماتی با آموزش مفاهیم قرآن کریم و دارا بودن معدل بالای ۱۶ در دروس سپری شده از جمله دیگر شرایط حضور دانشجویان در طرح تربیت دانشجومعلم قرآن کریم است.

در این طرح به دانشجویانی که با موفقیت آن را پشت سر بگذارند گواهینامه از سوی جهاددانشگاهی اهدا می‌شود. همچنین برگزیدگان این دوره به دوره تکمیلی «دانشجومتدبر قرآن کریم» معرفی می‌شوند.


( ۱۱ )

نظر شما :