رییس شورای علمی مسابقات مناظره دانشجویان ایران:

صمیمیت بین دانشجویان و انقلاب اسلامی، هدف اصلی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران است

۲۵ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۴ کد : ۲۰۷۳ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۳۳
رییس شورای علمی مسابقات مناظره دانشجویان ایران، هدف اصلی این مسابقات را تقویت صمیمت میان دانشجویان و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: تمامی برنامه‌هایی که با توجه به سلایق و ذائقه جوانان برگزار می‌شود، در راستای ایجاد پیوندی برای رسیدن به همین هدف است.
صمیمیت بین دانشجویان و انقلاب اسلامی، هدف اصلی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران است

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، دکتر علی منتظری در نخستین جلسه شورای علمی دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران گفت: برنامه‌های اجرایی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی با توجه به ضرورت‌ها و موضوعات روز جامعه بوده است و در برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان نیز ضرورت آموزش در راستای حل مشکل گفتگو و ارتباط برقرار کردن احساس شده است.

همچنین محمد خوش‌چهره نماینده ادوار مجلس و استاد اقتصاد دانشگاه با ابراز خرسندی از برگزاری یک دهه مسابقات مناظره دانشجویی افزود: دانشجویان در عرصه‌های نقد رها شده‌اند و اگر هیجانات و احساسات دانشجویان کنترل نشود، هدایت‌های جناحی با سوء استفاده از روحیه پاک دانشجویان، فاجعه به بار خواهد آورد.

وی با اشاره به این‌که اساتید نیز نیاز به آموزش در زمینه مناظره و گفتگو دارند، اظهار داشت: یافته‌های مناظرات، ادب و متانتی است که به جامعه می‌دهد.

دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در ادامه جلسه گفت: مناظرات یکی از بهترین برنامه‌هایی است که در حال حاضر در حوزه فرهنگی داریم.

وی افزود: مناظرات دانشجویی باعث کم شدن فاصله بین دانشجویان و مسوولان می‌شود. دانشجو در این مسابقات یاد می‌گیرد که با تاب‌آوری و تحمل نظر مخالف، حرف خود را بدون پرخاش و خشونت بیان کند.

در این جلسه، پیشنهادهای اعضای شورای علمی در جهت اصلاح آیین‌نامه داوری مسابقات بررسی شد.

دبیرخانه مناظرات دانشجویی ایران در مرکز ملی گفت‌وگو مناظره و آزاداندیشی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی طی ۹ دور مسابقات، بیش از سه هزار مناظره با حضور بیش از یازده هزار دانشجو از سراسر کشور با همکاری واحدهای جهاددانشگاهی برگزار کرده است.

برگزاری مسابقات مناظره ویژه بیست و سومین نمایشگاه محیط‌زیست و بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن، دو دوره مناظره تخصصی دانشجویان با موضوع «تعاون»، مناظره‌ها و گفت‌وگوهای دانشجویی با محوریت مسایل روز، گفتگوی دانشجویان ایران و افغانستان در راستای ترویج گفتگوی فرهنگی بین دانشجویان ایران و دانشجویان جهان اسلام و مناظره و گفتگو بین استادان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران از دیگر فعالیت‌های این مرکز بوده است.

مرکز ملی گفت‌وگو مناظره و آزاداندیشی در چشم‌انداز افق ۵ ساله در نظر دارد اصلی‌ترین محل تجمع و تعامل جوانان، دانشجویان، استادان، نخبگان، دانش‌آموزان و سایر اقشار علاقه‌مند به گفتگو شود و مرکزی توانمند، پیشرو و تاثیرگذار در تولید و نشر دانش مرتبط با امر گفتگو، مناظره و آزاداندیشی شود.

طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن داوری مناظره، مسابقه فراخوان گزاره مسابقات مناظره دانشجویان ایران، انتشار ۵ شماره نشریه الکترونیکی با هدف گفتمان‌سازی، تولید محتوا و ترویج فرهنگ گفت‌وگو، انتشار چهار ویژه‌نامه گفتگو از دیگر فعالیت‌هایی است که برای این مرکز می‌توان برشمرد.


نظر شما :