سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اعلام کرد؛

تعطیلی دانشگاه ها مانع برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان ایران نشد/ راه گفتگو باز است

۰۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۰ کد : ۲۰۸۲ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۴۷۰
بر اساس اعلام سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، دهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با شعار مناظره فرصتی برای یادگیری علی رغم غیرحضوری بودن دانشگاه‌ها، در سراسر کشور در حال برگزاری است.
تعطیلی دانشگاه ها مانع برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان ایران نشد/ راه گفتگو باز است

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی دانشگاه‌ها بخشی از این مسابقات در بستر فضای مجازی  و در استان‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی اجازه می‌داد مسابقات به صورت حضوری برگزار شد.
در این دوره از مسابقات که 39 واحد جهاد دانشگاهی مسئولیت برگزاری آن را در دانشگاه ها عهده دار هستند تاکنون بیش از 350 تیم ثبت نام نموده و مسابقات در استان‌های  اصفهان، ایلام، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، گیلان، قزوین، اردبیل و مرکزی به صورت حضوری برگزار شده است.
استان‌های چهارمحال و بختیاری، زنجان، هرمزگان، یزد نیز مسابقات را به صورت غیرحضوری برگزار و در استان‌های دیگر نیز فرآیند ثبت نام از تیم ها همچنان ادامه دارد.
همچنین در استان تهران مسابقات به صورت دانشگاهی برگزار و دانشگاه‌های الزهراء، امیرکبیر، تهران، خواجه‌نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه‌طباطبایی، علم و صنعت، علوم پزشکی شهیدبهشتی میزبان مرحله دانشگاهی خواهند بود.
این مسابقات محدود به دانشگاه‌های وزارت علوم و بهداشت نیست و همه دانشجویان بدون محدودیت نوع دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مسابقات به آدرس  isdc.ir  و یا به آدرس  Roytab.ir/ monazere10   فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.
مرحله منطقه ای این مسابقات در سه منطقه منتخب، دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد. مرحله کشوری  با حضور 16 تیم برگزیده در اسفند به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
این مسابقات هر ساله به صورت سه مرحله‌ای در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار خواهد شد و ثبت نام از تیم ها در قالب گروه‌های دو الی چهار نفره خواهد بود.مناظره بر سر گزاره هایی است که عمومی است وغالبا در رابطه با مسائل روز جامعه است.
گزاره ها به صورتی بیان می‌شوند که هم قابلیت دفاع داشته باشند هم مخالفت. سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور نیز مسئولیت قضاوت هر مناظره را خواهند داشت.
معیارهای اصلی ارزیابی داوران اصول و اخلاق مناظره، فنون مناظره ، اشراف به موضوع و ارائه مباحث منطقی و خلاقیت در ارائه مباحث خواهد بود.


نظر شما :