۸۰۰ مناظره دانشجویی در هشتمین مرحله مناظرات منطقه‌ای برگزار شد

۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۵ کد : ۳۶۰ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۴۵۵
۸۰۰ مناظره دانشجویی در هشتمین مرحله مناظرات منطقه‌ای برگزار شد

 

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور گفت: ۷۰۰ تیم دانشجویی در هشتمین مرحله مناظرات منطقه‌ای در مجموع ۸۰۰ مناظره با موضوعات مختلف برگزار کردند.

مهدی کاظمی خالدی روز دوشنبه 20 آبان 98 در حاشیه اختتامیه مرحله منطقه‌ای هشتمین دوره مناظرات دانشجویی در دانشگاه کردستان در گفت‌ وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مناظرات دانشجویی با هدف تمرین گفت‌وگوی صحیح علمی و اخلاقی بین دانشجویان برنامه‌ریزی و طراحی شده است.
وی با اشاره به اجرای مدل مسابقه‌ای مناظرات دانشجویی افزود: فضای شاد و جذابی برای دانشجویان ایجاد شده تا به عنوان یک کلاس آموزشی از آن بهره ببرند.
خالدی اضافه کرد: دانشجویان با انتخاب یک گزاره که از موضوعات روز جامعه است، نظرات خود را با صدای رسا بیان کنند و مباحث مورد نظر خود را در قالب کار تیمی جمع‌آوری کرده و به صورت علمی با مخالفان نظرات خود گفت‌وگو و بحث کنند.
وی مناظرات را بهترین فرصت گفت‌وگو و بیان آزاد نظرات دانشجویان دانست که موجب می‌شود تا فضای گفتمان اخلاق در دانشگاه‌ها شکل بگیرد.
رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور تاکید کرد: مخاطبان به ویژه مسئولانی که در مناظره دانشجویی حضور می‌یابند، با نظرات، اندیشه و دیدگاه‌های جوانان در مورد مسائل روز جامعه بیشتر آشنا می‌شوند.
وی با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح مناظره دانشجویان ادامه داد: سال اول این مناظرات با ۱۶ تیم در تهران کار خود را آغاز کرد و در هشتمین دوره مناظره دانشجویی ۷۰۰ تیم با ۸۰۰ مناظره در قالب استانی، منطقه‌ای و کشوری با هم به رقابت می پردازند.
خالدی با اشاره به برگزاری  اختتامیه هشتمین دوره مناظرات دانشجویی کشور در ۱۶ آذر سال جاری گفت: موضوعات گزاره‌های انتخابی در این مسابقات در بحث‌های اجتماعی، سیاسی، سلامت و فرهنگی  است.
وی افزود: مجموعه‌هایی که به این فضا اعتقاد دارند، در این مناظرات با ما همراه بوده و خروجی گزاره‌ها در حوزه‌های مختلف دسته‌بندی شده و برای سیاستگذاری آینده در اختیار مسئولان قرار می‌گیرد.  

هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور ۱۶ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های استان‌های غرب و شمالغرب کشور از روز شنبه ۱۸ آبان در تالار مولوی دانشگاه کردستان آغاز شد،  دانشجویان حاضر در این مناظرات از مرحله استانی به مرحله منطقه‌ایی راه یافته‌ و به مدت سه روز با هم رقابت کردند.


نظر شما :