۲۳ دی؛ فیلمسازان برتر نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه ای مبین تجلیل می شوند

۲۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۰ کد : ۴۹۷ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۵۳۳
مراسم اختتامیه ی نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه ای مبین با رویکرد دینی و قرآنی در پنج بخش مجزا توسط مرکز تولیدات چندرسانه ای قرآنی (مبین) سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور ، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
۲۳ دی؛ فیلمسازان برتر نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه ای مبین تجلیل می شوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، جواد نصیری دبیر جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین مرکز تولیدات چندرسانه ای قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی، ضمن اعلام این خبر گفت: هیات های انتخاب در آذر ماه گذشته و هیات داوری نهایی در روز 15 دی ماه تشکیل جلسه دادند و آثار برتر را در رشته های مختلف این جشنواره انتخاب کردند.

وی افزود: در مجموع 244 اثر در مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره واصل شد و پس از بررسی و مرحله نخست انتخاب، 47 اثر به مرحله دوم و داوری نهایی راه یافتند که هم اکنون در رشته های مختلف برگزیدگان مشخص شده اند.

مدیر مرکز تولیدات چندرسانه ای قرآنی جهاددانشگاهی (مبین) تصریح کرد: در مجموع استقبال از این جشنواره در نخستین دوره برگزاری خوب بوده و از آنچه ما در پیش بینی های خود مطرح کرده بودیم بسیار بالاتر بود. به ویژه در بخش آثار حرفه ای که فیلم سازان خوبی در جشنواره شرکت کردند.

نصیری اظهار کرد: برخلاف پیش بینی ما استقبال در بخش تلفن همراه و دانشجویی چندان مورد رضایت نبوده است و باید به دنبال علت های آن باشیم. به ویژه برای بخش دانشجویی که در جهاددانشگاهی قصد داریم به سمت راه اندازی باشگاه فیلم سازی دانشجویی و برگزاری کارگاه های آموزشی ساخت فیلم کوتاه حرکت کنیم.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره با بیان زمان و مکان مراسم اختتامیه، گفت: مراسم اختتامیه روز دوشنبه 23 دی ماه از ساعت 15 تا 17 در محل سالن استاد جلیل شهناز واقع در طبقه دوم خانه هنرمندان ایران را برگزار و از فیلمسازان برتر تجلیل خواهد شد.

یادآور می‏شود، حجت‏ الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین نواب، هادی نائیجی، ابوالقاسم رئیسی و بهروز شعیبی به عنوان هیات داوران، نخستین جشنواره فیلم 114 ثانیه ‏ای مبین آثار راه ‏یافته به مرحله نهایی را به قضاوت نشستند.

این جشنواره با موضوعات سبک زندگی و آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار و شهادت، سیمای پیامبر اسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست، آسیب‌‏های اجتماعی و در بخش‏های جنبی آن با عنوان تربیت فرزند و دانشجویی برگزار شد که استقبال بسیار خوبی از آن صورت گرفت.


نظر شما :