اجرای ۲۰ طرح نظرسنجی در خراسان جنوبی

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹ کد : ۷۱۸ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۵۹۲
مدیرمرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: ایسپا خراسان جنوبی در سال جاری ۲۰ طرح نظرسنجی به صورت استانی و ملی انجام داده است.
اجرای ۲۰ طرح نظرسنجی در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، عفت خسروی زادنبه گفت: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، یکی از مراکز وابسته به جهاددانشگاهی است که از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این مرکز در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور، رفع نیازهای سازمان ها و نهادهای تصمیم گیر، ضرورت توجه به افکارعمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاه های شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف تاسیس شد.

مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: اصول بنیادین و اساسی ایسپا در طراحی و اجرای فعالیت های پژوهشی و نظرسنجی، تاکید بر به کارگیری معیارهای دقیق علمی و فنی، رعایت و حفظ موضع بی طرفی در قبال مسایل و موضوعات مورد بررسی، استفاده از پشتوانه اعتماد مسوولان و مردم به نهاد ارزشی جهاددانشگاهی و استفاده از نیروهای جوان و مستعد دانشگاهی و تکیه بر خلاقیت های جهادگرانه آنان در فعالیت های تحقیقاتی است.

خسروی زادنبه، با اشاره به این که نظرسنجی‌ها و پیمایش‌های اجتماعی امروز تبدیل به ابزار معاینه اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در جوامع مختلف شده است، تاکید کرد: درصورتی که نظرسنجی با روش علمی انجام شود ضمن شناسایی واقعیت‌های اجتماعی می‌تواند در فرآیند توسعه، نقش راهنما برای برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت و سیاست‌گذاری‌های بلندمدت را داشته باشد.

وی گفت: یکی از فعالیت‌های شاخص ایسپا، نظرسنجی‌های انتخاباتی است و در سال‌های گذشته و همچنین سال جاری نیز در این زمینه عملکرد موفقی داشته است.

خسروی با بیان این که سعی می‌کنیم تا جایی که بتوانیم مشارکت دستگاه های دولتی و خصوصی را جذب کنیم، افزود: ایسپا خراسان جنوبی در سال جاری 20 طرح نظرسنجی به صورت استانی و ملی انجام داده است.


نظر شما :