در پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی: ایسپا؛ حلقه‌ی واسطه بین مردم و حاکمیت/ تاکید بر انعکاس صداهای خاموش

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۷:۲۴ کد : ۹۲۲ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۴۰
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با صدور پیامی، ۱۸ اردیبهشت، نوزدهمین سال‌روز تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) را تبریک گفت.
در پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی: ایسپا؛ حلقه‌ی واسطه بین مردم و حاکمیت/ تاکید بر انعکاس صداهای خاموش

متن این پیام به شرح زیر است:

ضمن تبریک به‌مناسبت سال‌روز تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) و آرزوی موفقیت‌های روزافزون خدمت همکاران ارجمند در معاونت فرهنگی و تشکر از زحمات و تلاش‌های مجدانه‌ی آنان، مفهوم «افکار عمومی» به‌عنوان نیرویی قدرتمند و پنهان در درون و متن جامعه، دیرزمانی است که هم‌سنگ مفاهیمی چون «دموکراسی»، «شهروندی» و «جامعه‌ی مدنی» وجود دارد و مورد توجه اندیشمندان و سیاست‌مداران می‌باشد.

بدون شک در دنیای امروز، نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی به‌عنوان ابزار و شیوه‌هایی شناخته می‌شود که نبض جامعه و تغییر و تحولات افکار عمومی را منعکس می‌کند؛ به بیان دیگر استفاده از تحقیقات افکار عمومی و نظرسنجی در جهان و در جامعه ما بسیار فراگیر و گسترده شده است و می‌توان آن را به‌مثابه‌ی ابزاری تاثیرگذار در جهت بازخورد عمومی، انعکاس تمام‌نمای نظر مردم و نیز فرآیند سیاست‌گذاری عمومی و اجتماعی قلمداد نمود.

با وجود مسایل و مشکلاتی که در حوزه‌ی نظرسنجی در کشور وجود دارد، خوشبختانه امروزه در کشور ما به نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی از سوی اصحاب رسانه، نخبگان و افراد دانشگاهی و حتی سیاست‌مداران روی خوش نشان داده شده و نظرسنجی در مسیر و مدار تعالی و پیشرفت حرکت نموده و فرآیند تکاملی را طی می‌کند. باید متذکر شد سهم و نقش مراکز و موسسات نظرسنجی در این میان نقش بی‌بدیل و با اهمیتی است. مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با 19 سال سابقه‌ی کار نظرسنجی و پیمایش در کشور به‌عنوان یکی از مراکز مهم و تاثیرگذار در عرصه‌ی توسعه‌ی گفتمان افکار عمومی و حلقه‌ی واسطه بین مردم و حاکمیت شناخته می‌شود.

ضمن گرامی‌داشت نوزدهمین سالگرد تاسیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، از زحمات و تلاش‌های مجموعه‌ی ایسپا در طول 19 سال گذشته که نشأت‌گرفته از روحیه‌ی جهادی، مردم‌سالاری دینی و  باور انقلابی و نیز متکی بر دانش، مهارت و تخصص است، مجددا قدردانی می‌کنم و بر تعهد و پایبندی مجموعه‌ی ایسپا در انجام رسالت حرفه‌ای و علمی خویش، رعایت اصل شفافیت و صداقت در تولید و انتشار داده‌ها و اطلاعات، بی‌طرفی در بیان آرای عمومی و نیز انعکاس بدون واسطه‌ی صداهای خاموش تاکید دارم.

 


نظر شما :