با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا؛

برگزاری کنفرانس پژوهش‌های نشر به ۲۸ اردیبهشت موکول شد/ دریافت ۱۵۰ عنوان اثر از ۱۱ کشور دنیا

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۲ کد : ۲۰۳۰ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۵۰۳
رییس «نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر» اعلام کرد: زمان برگزاری این کنفرانس با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا به ۲۸ اردیبهشت‌ماه موکول شده است.
برگزاری کنفرانس پژوهش‌های نشر به ۲۸ اردیبهشت موکول شد/ دریافت ۱۵۰ عنوان اثر از ۱۱ کشور دنیا

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دکتر حامد علی‌اکبرزاده، رییس نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر اظهار کرد: قرار بود نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر در تاریخ ۲۳ فروردین برگزار شود اما با توجه به دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا و شرایط ناشی از شیوع بیماری، امکان برگزاری این رویداد در تاریخ مقرر فراهم نیست.

به گفته دکتر علی‌اکبرزاده، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این رویداد علمی در تاریخ ۲۸ اردیبهشت و به طور برخط برگزار خواهد شد.

رییس نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر همچنین از استقبال پژوهشگران از این کنفرانس خبر داد و گفت: دبیرخانه کنفرانس بالغ بر ۱۵۰ عنوان از ۱۱ کشور دریافت کرده و علاوه بر این، به لحاظ کیفی نیز شاهد دریافت آثار پژوهشی بسیار ارزشمندی بوده‌ایم.

«نخستین کنفرانس بین‌المللی پژوهش‌های نشر: ترجمه و توسعه فرهنگی» به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود. محور اصلی این کنفرانس آثار پژوهشی مرتبط با حوزه نشر از جمله سیاست‌گذاری نشر، اقتصاد و بازاریابی نشر، فرصت‌ها و چالش‌ها در نشر دانشگاهی، مخاطب‌شناسی، نیازسنجی و تولید محتوا، مالکیت فکری، حقوق معنوی و اخلاق حرفه‌ای در نشر، فناوری‌های نرم و سخت در نشر، نشر الکترونیک، ترویج کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی است. محور ویژه این کنفرانس نیز «ترجمه و توسعه فرهنگی» است که شامل زمینه‌هایی نظیر نقد، نظریه و روش در ترجمه، تاریخ ترجمه در ایران و جهان، چالش‌های فرهنگی ترجمه، ترجمه و سیاست‌گذاری فرهنگی، متون دینی و مسأله ترجمه، مطالعات انتقادی و موردکاوی آثار ترجمه، نهضت ترجمه و پیامدهای فرهنگی آن در جهان اسلام و کارکردهای فناوری اطلاعات در ترجمه می‌شود.


نظر شما :