به همت ایکنا؛ نشریه رایحه با موضوع «حاج شیخ مهدی مظاهری» منتشر شد

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۱ کد : ۵۳۸ اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۴۸۱
همزمان با ایام دومین سالگرد ارتحال «حاج شیخ مهدی مظاهری»، شماره ۱۴۲ نشریه تخصصی رایحه به شرح زندگی و زمانه این واعظ شهیر و روحانی خدمتگزار اختصاص یافت.
به همت ایکنا؛ نشریه رایحه با موضوع «حاج شیخ مهدی مظاهری» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، خاک زرخیز اصفهان همانند گوشه گوشه تربت پاک ایران مزین به قدوم اوتاد است و آسمان پرستاره‌اش، ستارگانی دنباله‌دار دارد، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری، یکی از این ستاره‌هاست که دنباله خدماتش، پهنه تاریخ اصفهان را در برخواهد گرفت.

وی در سال ۱۳۱۰ در اصفهان متولد شد و از سال ۱۳۲۵، تحصیلات حوزوی را در حوزه‌های علمیه قم و اصفهان آغاز کرد. حاج شیخ مهدی مظاهری از اوایل دهه ۳۰ شمسی و در اوج دوران اختناق ستم‌شاهی، جلسات دعاخوانی عمومی را با قرائت دعای کمیل و ابوحمزه آغاز کرد. این جلسات پررونق، خیلی زود به بزرگترین پایگاه‌های اجتماعی و نیکوکاری در اصفهان تبدیل شد و در پرتو آن‌ و با همکاری روحانیون و خیران، مجموعه‌هایی همچون؛ مدرسه اسلامی احمدیه، مؤسسه آموزشی ابابصیر(برای کمک به نابینایان)، انجمن مددکاری امام زمان(عج) ویژه کمک به ایتام، مؤسسه همیاری جهیزیه صاحب‌الزمان(عج)، دارالقرآن‌الکریم اصفهان، دانشگاه معارف قرآن و عترت، انجمن خیریه و مجتمع درمانی ام اس، انجمن صرع و ... تأسیس شد.

حاج شیخ مهدی مظاهری همچنین در اواخر حیات با برکت خود، مدرسه علمیه صاحب‌الامر(عج) را تأسیس کرد و بنیاد خیریه راهبری آلاء را بنا نهاد. این روحانی خدوم که از ارکان نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در اصفهان محسوب می‌شد و در طول زندگانی خود به ترمیم و توسعه ده‌ها مسجد، حسینیه و مدرسه همت گمارده بود، سرانجام در شامگاه ۲۱ دی‌ماه سال ۱۳۹۶ دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) همزمان با دومین سالگرد ارتحال این عالم ربانی، شماره ۱۴۲ نشریه تخصصی خود با عنوان رایحه را به شرح زندگی و زمانه او اختصاص داد.

این شماره از نشریه رایحه که به سفارش بنیاد خیریه راهبری آلاء و در ۸۰ صفحه تنظیم شده است، در سه فصل با عناوین: «حاج شیخ مهدی، روحانی خدمتگزار»، «حاج شیخ مهدی از نگاه شخصیت‌ها» و «حاج شیخ مهدی از نگاه خانواده» به ابعاد گوناگون زندگی این واعظ شهیر پرداخته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این شماره از نشریه رایحه می‌توانند با شماره ۶۶۹۵۰۴۴۷- ۰۲۱ تماس بگیرند.

 


نظر شما :